Simon Bolivar Cad. 7/4 Çankaya/ANKARA
+905073287110
info@starvize.com

Rusya Transit Vize

STARVİZE - Ankara Vize - Almanya Vizesi - Çin Vizesi - Amerika Vizesi - İngiltere Vizesi - Kanada Vizesi Dubai Vizesi için PROFESYONEL VİZE DANIŞMANI'dır.

Rusya Transit Vize Nasıl Alınır ?

Transit vize Rusya Federasyonuna 10 gün (karayolu ulaşımı veya tren) veya 3 gün için (havayolu ) verilmektedir. Bu süreyi; Rusya’ya geliş gidiş biletinin süresi, gidilecek ülkeye yapılacak giriş tarihi ve o ülke için alınan vizenin süresine göre belirlenmektedir.

Rusya Federasyonu topraklarından araç veya ağır taşıtla geçecek yabancıların transit vizeleri, yolculuğu tamamlayabilecekleri en kısa mesafe hesaplanarak verilmektedir ve hiçbir zaman 10 günü geçmemektedir. Bu tür vizeler alınırken hesaplama ortalama olarak günde 500 km yapılmaktadır.

Çift girişli transit vizelerin geçerlilik süresi 1 ay’ı geçmemektedir.. Rusya üzerinden üçüncü bir ülkeye geçiş yapmakta olan ve yine Rusya üzerinden geri dönüşleri 1 ay’dan daha uzun sürecek yabancılar ilk Rusya’dan geçişleri için tek-girişli transit vize almalı, Rusya’dan geçerek gittikleri ülkede tekrar tek-girişli transit vize alarak geri dönmelidirler.

24 saatten az aktarması olan ve havaalanı değiştirmeyen yolcuların Rusya için transit vize almalarına gerek yoktur.

Transit bölgeden çıkmak için, transit vizesi alımı gereklidir.

Not; Rusya Federeasyonu, Belarus ve Kazakistan ülkelerinin arasındaki özel birlik antlaşmasına dayanılarak bu ülkeler arasındaki uçuşlar domestic (şehirlerarası) olarak Kabul edikmektedir. Buna dayanılarak; bu ülkelerden herhangi birisine seyahat eden yabancı ülke vatandaşlarının, bu ülkelerin yalnızca birinde pasaport kontrolden geçmeleri gerekmektedir. Belarus ya da Kazakistan’a, Rusya’dan transfer olarak seyahat eden bir yabancı ülke vatandaşının Rusya’dan transit vize alması gerekmektedir.

 

Rusya Transit Vizeye Şahsen Başvurmam Gerekiyor mu?

Rusya Transit Vize başvurularında şahsen bulunmanız gerekmemektedir. Sizin adınıza Rusya Elçiliği yetkili acentamız Star Vize İşlem ve Başvuru Merkezi vize başvurularında bulunmakta ve işlemi sonuçlanan pasaportunuzu teslim almakta daha sonra size Kargo ile ulaştırmaktadır.

Rusya Transit Vize Gerekli Evraklar

  • 2 adet arka fonu beyaz, boyutları 3,5 x 4,5 cm fotoğraf.
  • Pasaport ( 2 adet boş sayfası olmalıdır ve geçerlilik tarihi 6 aydan az olmamalıdır.)
  • Transit olarak giriş ve çıkış yapılacak yerleri online harita üstünde çizip, yol haritasını belirtmek zorundadırlar.
  • Rusya’ya giriş çıkışta, farklı ülkeler üzerinden girilip, farklı ülkelere geçiş yapılacaksa giriş çıkış yapılacak olan ülkelerin vizelerini pasaportunda bulundurmalılar ya da vizenin orjinalini gösterip fotokopisini yanlarında bulundumalıdırlar.
  • Otobüs veya araba ile giriş çıkış yapılacak ise Rusya içerisinde otobüs gidilecek bütün güzergahların bilet rezervasyonları sunulmalı ve mesafeleri “km.” bazında hesaplayıp yazmaları gerekmektedir.
  • Uçak ile giriş çıkış yapılıyor ise Rusya’dan sonra gidilecek güzergahın uçak biletini sunmak zorundadırlar.
  • Yabancılar için T.C’den alınmış ikamet izni

Rusya Transit Vizesi Kaç Günde Çıkar?

 

Rusya Vizeleri olağandışı bir durum olmadığı müddetçe 4-10 iş gününde çıkmaktadır. Konsoloslukdan durumunuzun aciliyetine göre ek hizmet satın alarak bu süreyi 2-3 iş gününe kadar indirebilmeniz mümkündür.

Rusya 2020 yılı Transit Vize Ücretleri

VIZE SÜRESI HARÇ ÜCRETI  
TEK GIRIŞLI VIZE
10 İş Günü İşlem Süresi 115 USD  
3 İş Günü İşlem Süresi 195 USD  
İKI GIRIŞLI VIZE
10 İş Günü İşlem Süresi 163 USD  
3 İş Günü İşlem Süresi 291 USD  
ÇOK GIRIŞLI VIZE
10 İş Günü İşlem Süresi 275 USD  
3 İş Günü İşlem Süresi 515 USD  
2020 Yılı Rusya Ticari Vize Harçları

*Bu ücretlere Star Vize İşlem ve Başvuru Merkezinin Hizmet Bedeli ve sigorta ücretleri dahil değildir.Diğer ücretler için bizi arayınız.

Rusya Transit Vizesi İçin Seyahat Sağlık Sigortası

 

Yapılan işlemlerde Covid19 kapsamlı Seyahat Sağlık Sigortası isteğe bağlı olarak anlaşmalı sigorta acentelerimizden temin edilmekte olup piyasadaki en uygun fiyat alınmaktadır ve bu işlem için ayrı bir ücret talep edilmektedir.

 

 

Rusya Vizesi Hakkındaki tüm bilgiler için tıklayınız.

Rusya Vizesi için Bizimle İletişime Geçin!

 

Star Vize İşlem ve Başvuru Merkezi ile iletişime geçerek hazırlamanız gereken evrakları öğrenip hazırladığınız evrakları bize kargo veya elden teslim ederek işlemlerinizi başlatın. Sonraki tüm süreçleri biz tamamlayıp size pasaportunuzu ve Covid19 teminatlı sigortanızı kargo veya elden ulaştıralım.