Simon Bolivar Cad. 7/4 Çankaya/ANKARA
+905073287110
info@starvize.com

Elektronik Vize

STARVİZE - Ankara Vize - Almanya Vizesi - Çin Vizesi - Amerika Vizesi - İngiltere Vizesi - Kanada Vizesi Dubai Vizesi için PROFESYONEL VİZE DANIŞMANI'dır.

Rusya E-vize

RUSYA FEDERASYONU ELEKTRONİK VİZE – VLADİVOSTOK

8 Ağustos 2017 tarihinden itibaren Vladivostok serbest limanınına gidecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, iş, humaniter ve turistik elektronik vizeleri alabilecektir.

Elektronik vize almak için Rusya’ya giriş tarihinden en geç 4 gün öncesine kadar başvuru yapılacaktır.

Elektronik vize, max. 30 günlük süre için verilecek ve Rusya topraklarında giriş tarihinden itibaren en fazla 8 gün kalış hakkı tanıyacaktır.

Elektronik vize, sadece Vladivostok serbest limanının sınırları içinde bulunan ‘Kneviçi’ hava giriş kapısı ve ‘Vladivostok’ deniz giriş kapısı üzerinden giriş ve çıkış için geçerli olacaktır.

Rusya Federasyonu’na elektronik vizelerle giriş yapan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, sadece giriş yaptıkları Rusya Federasyonu eyaleti içerisinde bulunma ve dolaşma hakkına sahip olacaktır. Vladivostok serbest limanı giriş kapıları üzerinden giriş yapılacağı takdirde bulunma alanı Primorskiy Kray bölgesi ile sınırlıdır.

St.Petersburg Vizesi – RUSYA ELEKTRONİK VİZE

Rusya Federasyonu St. Petersburg ve Leningrad Bölgesi’ne yapılacak seyahatlerde elektronik vizeler uygulanacaktır

18 Temmuz 2019 tarihli 347 sayılı Rusya Federasyonu Devlet Başkanı’nın Kararnamesi gereği Rusya Federasyonu St. Petersburg ve Leningrad Bölgesi’ne 1 Ekim 2019 tarihinden itibaren yapılacak seyahatlerde elektronik vizeler uygulanacaktır.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları dahil olmak üzere yabancı uyruklu vatandaşlar, St. Petersburg ve Leningrad Bölgesi’ne yapılacak seyahatler için tek girişli ticaret, insani ve turistik elektronik vize alabileceklerdir.

Elektronik vizeler, düzenlenme tarihinden itibaren en fazla 30 günlük süre için verilecek ve giriş tarihinden itibaren en fazla 8 gün kalma hakkı tanıyacaktır.

St. Petersburg ve Leningrad Bölgesi’ne yapılacak seyahatler için kullanılacak elektronik vizeler, anılan bölgede bulunan Rusya Federasyonu aşağıdaki hudut kapılarında geçerli olacaktır:

‘’Pulkovo’’ Hava Hudut Kapısı;

‘’Vısotsk’’, ‘Bolshoy Port Sankt Peterburg’ (Deniz Garı / Morskoy vokzal), ‘Passajirskiy Port Sankt Peterburg’ Deniz Hudut Kapıları; 

‘’Ivangorod’’, ‘’Torfyanovka’’, ‘Brusniçnoe’’, ‘’Svetogorsk’’ Kara Hudut Kapıları;

‘İvangorod’ Yaya Hudut Kapısı. 

St. Petersburg ve Leningrad Bölgesi’ne demiryolu ile yapılacak seyahatlerde elektronik vizeler, teknik sebeplerden dolayı halen geçerli olmayacaktır.

St. Petersburg ve Leningrad Bölgesi’ne yapılacak seyahatler için elektronik vize almış bulunan yabancı uyruklu vatandaşlar, ancak St. Petersburg ve Leningrad Bölgesi dahilinde bulunma ve seyahat etme hakkına sahiptirler. 

RUSYA FEDERASYONU KALININGRAD BÖLGESI ZIYARETÇILERE ELEKTRONİK VIZE

1 Temmuz 2019 tarihinden itibaren Rusya Federasyonu Kaliningrad Bölgesi’ne yapılacak seyahatlerde elektronik vizeler uygulanacaktır.

Kaliningrad Bölgesi’ne yapılacak seyahatler için kullanılacak elektronik vizeler, anılan bölgede bulunan Rusya Federasyonu aşağıdaki hudut kapılarında geçerli olacaktır:

‘’Kaliningrad (Khrabrovo)’’ Hava Hudut Kapısı;

‘’Kaliningrad’’ Deniz Hudut Kapısı (Kalinigrad, Baltiysk, Svetlıy birimleri)

Kara Hudut Kapıları ‘’Bagrationovsk’’, ‘’Gusev’’, ‘’Mamonovo (Gzhehotki)’’, ‘’Mamonovo (Gronovo)’’, ‘Morskoye’’, ‘’Pogrnichnıy’’, ‘’Sovetsk’’, ‘’Chernushevskoye’’;

Demiryolu Hudut Kapıları ‘’Mamonovo’’, ‘’Sovetsk’’.

Kaliningrad Bölgesi’ne yapılacak seyahatler için elektronik vize almış bulunan yabancı uyruklu vatandaşlar, ancak Kaliningrad Bölgesi dahilinde bulunma ve seyahat etme hakkına sahiptirler. Anılan elektronik vize ile Rusya Federasyonu’nun geri kalan kısmına giriş, üçüncü ülkelere aktarmalı transit uçuşlar dahil Kaliningrad Bölgesi’nden Rusya Federasyonu’nun diğer bölgelerine geçiş mümkün olmayacaktır.

Rusya Elektronik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

 

Rusya Vizeleri olağandışı bir durum olmadığı müddetçe 4 iş gününde çıkmaktadır. 

Rusya Elektronik Vize İçin Seyahat Sağlık Sigortası

 

Yapılan işlemlerde Covid19 kapsamlı Seyahat Sağlık Sigortası isteğe bağlı olarak anlaşmalı sigorta acentelerimizden temin edilmekte olup piyasadaki en uygun fiyat alınmaktadır ve bu işlem için ayrı bir ücret talep edilmektedir.

 

Rusya Vizesi Hakkındaki tüm bilgiler için tıklayınız.

Elektronik vize almak için Star Vize İşlem ve Başvuru Merkezi ile iletişime geçiniz.

Önemli Duyuru : Bu vize Türü Devletin güvenliğini sağlamak, halk sağlığını korumak ve Rusya Federasyonu topraklarında yeni bir koronavirüs enfeksiyonunun yayılmasını önlemek amacıyla Uzak Doğu Federal Bölgesi, Kaliningrad Bölgesi, St.Petersburg ve Leningrad Bölgesi ziyaretleri için elektronik vize verilmesi 18 Mart 2020 tarihinden itibaren askıya alınmıştır.