Simon Bolivar Cad. 7/4 Çankaya/ANKARA
+905073287110
info@starvize.com

Rusya

STARVİZE - Ankara Vize - Almanya Vizesi - Çin Vizesi - Amerika Vizesi - İngiltere Vizesi - Kanada Vizesi Dubai Vizesi için PROFESYONEL VİZE DANIŞMANI'dır.

Rusya Vizesi

Rusya Federasyonu ile Türkiye Cumhuriyeti arasında imzalanan 30 günü aşmamak koşuluyla karşılıklı olarak iki ülke arasında vize serbestliği hakkını tanıyan anlaşma; 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren Rusya Devleti tarafından askıya alındı. 25 Temmuz 2019 perşembe günü yapılan duyuru ile Türkiye Cumhuriyeti yeşil(hususi) ve gri(hizmet) pasaportlular 1 Eylül 2019 dan sonra Rusya’ya en fazla 1 ay vizesiz giriş yapma hakkını kazandı. Bu karar sonrasında umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşlarına uygulanan Rusya vizesi alma zorunluluğu devam etti. Diplomatik pasaport sahipleri ise 3 aylık süreyi aşmamak şartı ile yapacakları seyahatlerde Rusya vizesi almalarına gerek yoktur.

Rusya Vizesi Başvuru İşlemleri

Rusya Federasyonu, umuma mahsus pasaportlarda vize uygulaması yapmaktadır.

Umuma Mahsus Pasaporta sahip Rusya Federasyonu’na seyahat edecek Türk vatandaşlarının bu ülkeye yapacakları seyahatlerinin öncesinde Rusya vizesi almaları gerekmektedir.

Türkiye’de bulunan Rusya Federasyonu Konsolosluk Bölümleri Türkiye Cumhuriyeti’nde ikamet izni olan yabancı uyruklu vatandaşlara da vize verebilmektedir. Rusya vizesi için Star Vize İşlem ve Başvuru Merkezine başvurabilir vize almak için bizden yardım talep edebilirsiniz

Rusya Federasyonu için sağladığımız vize hizmetleri Rusya turist vizesi, Rusya ticari vizesiRusya aile ve arkadaş ziyareti vizesiRusya çalışma vizesi, Rusya eğitim vizesi, Rusya öğrenci vizesiRusya transit vize olup genelde vizelerin geçerlilik süresi 15-90 gün arasında değişmektedir.

Rusya Transit vizesi ise tek girişli olması halinde uçak ile seyahat edecek yolcular için geçerlilik süresi en az 3 gün, karayolu veya tren ile seyahat edecek yolcular için geçerlilik süresi en az 10 gündür. Rusya Federasyonuna ilk giriş yapacağınız havalimanından çıkmamak ve aktarma sürenizin 24 saati geçmememesi koşuluyla vizesiz gidebilir, Aktarma sürenizin 24 saati geçmesi ve havaalanı değiştirmeniz durumunda transit vize almanız gerekecektir.

Turist vizesi, ticari vizesi, aile ve arkadaş ziyareti vizeleri için Star Vize İşlem ve Başvuru Merkezi’ni arayabilir ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca Rusya’ya bağlı özerk cumhuriyetler (Başkurdistan Özerk Cumhuriyeti, Çuvaşistan Özerk Cumhuriyeti,Hakasya Özerk Cumhuriyeti,Saha (Yakut) Özerk Cumhuriyeti,Kabardino – Balkar Özerk Cumhuriyeti,Altay Özerk Cumhuriyeti) için de Rusya Federasyonundan vize almalısınız.

2020 Rusya Vizesi Nasıl Alınır?

 1. STAR VİZE İŞLEM VE BAŞVURU MERKEZİ İLE İLETİŞİME GEÇMEK
 2. VİZE BAŞVURU FORMUNUN DOLDURULABİLMESİ İÇİN GEREKLİ BİLGİLERİ VİZE DANIŞMANIMIZA İLETMEK
 3. VİZE BAŞVURU İŞLEMLERİNDE KULLANILMAK ÜZERE 2 ADET 3,5×4,5 SANTİMETRE EBATINDA FOTOĞRAF, FOTOĞRAF BEYAZ FONDA ÖNDEN ÇEKİLMİŞ OLMALIDIR.
 4. VIZE SÜRESİNİN BİTİMİNDEN İTİBAREN 6 AY BOYUNCA GEÇERLİ OLAN VE VİZELERİN BASILMASI İÇİN EN AZ 2 BOŞ SAYFA BULUNAN PASAPORTUNUZ OLMALI
 5. RUSYA İÇİŞLERİ BAKANLIĞI, VEYA RUSYA DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI TARAFINDAN VERİLMİŞ DAVETİYE (TİCARİ,AİLE ARKADAŞ ZİYARETİ İŞLEMLERİNDE).
 6. RUSYA FEDERASYONU SINIRLARI İÇERESİNDE GEÇERLİ,VİZE SÜRESİNİ VE COVID-19 KAPSAYAN SAĞLIK SİGORTASI POLİÇESİ.

2020 Rusya Vizesi Evrakları

Rusya vize başvurusu için tarafımıza ulaştırılması gereken temel Rusya vizesi evrakları listesi aşağıdadır:

 1. Rusya vize başvuru formu
 2. En az 6 ay geçerliliği olan pasaport
 3. 2 adet fotoğraf (35×45 mm ölçülerinde güncel, beyaz fon üzeri biyometrik fotoğraf)
 4. Yabancı uyruklu vatandaşlar için T.C. ikamet izni
 5. Turistik vizeler için Voucher Belgesi (Tarafımızca Temin Edilir)
 6. Ticari,ziyaret ve çalışma vizeleri için onaylı davetiye

2020 Rusya Vize Ücreti

Rusya Vize ücretleri başvurulan vizenin türüne,süresine,giriş çıkış sayısına bağlı olarak değişmekte olup yılın çeşitli zamanlarındada değişmektedir. 2020 Rusya Vize Ücretini net olarak öğrenmek için Star Vize İşlem ve Başvuru Merkezimizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

Rusya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Rusya Vizeleri olağandışı bir durum olmadığı müddetçe 4-10 iş gününde çıkmaktadır. Konsoloslukdan durumunuzun aciliyetine göre ek hizmet satın alarak bu süreyi 2-3 iş gününe kadar indirebilmeniz mümkündür.

 

Star Vize İşlem ve Başvuru Merkezi Rusya Seyahatiniz için Neler Yapabilir?

Star Vize İşlem ve Başvuru Merkezi danışmanları sizin için Rusya Federasyonunun istediği turistik davetiyeleri anında sağlayabilmektedir. Ayrıca Star Vize Merkezi danışmanları Rusya vize başvuru formunuzu doğru doldurulmasına yardımcı olarak vize başvuru sürecinizin uzamasının veya olumsuz sonuçlanmasının önüne geçmektedir. Star Vize .Başvuru ve İşlem Merkezi temsilcileri Rusya vizeleri için gerekli olan Teminatlı ve Covid19 kapsayan Rusya seyahat sağlık sigortası ve Rusya otel- uçak bileti rezervasyonları gibi işlemlerinizi gerçekleştirerek sizlere uygun fiyatlı otel ve uçak biletleri teklifleride verir.

Rusya vizesi ile ilgili özel bir durumunuz (Hastalık,Ölüm) olması durumunda Star Vize İşlem ve Başvuru Merkezi ile iletişime geçerek bizden yardım talep edebilir vize işlemlerinizin daha kolay gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

Rusya Vizesi ve Registration (Kayıt Zorunluluğu)

Rusya’ya giriş yapıldıktan sonra 7 iş günü içinde ilgili makamlarda registration yaptırılmalıdır. Rusya Federasyonu’nda 1 haftadan daha az sürede kalacak olanların kayıt yaptırma zorunlulukları yoktur.

Rusya Vizesi için Bizimle İletişime Geçin!

Star Vize İşlem ve Başvuru Merkezi ile iletişime geçerek hazırlamanız gereken evrakları öğrenip hazırladığınız evrakları bize kargo veya elden teslim ederek işlemlerinizi başlatın. Sonraki tüm süreçleri biz tamamlayıp size pasaportunuzu ve Covid19 teminatlı sigortanızı kargo veya elden ulaştıralım.