Simon Bolivar Cad. 7/4 Çankaya/ANKARA
+905073287110
info@starvize.com

İNGİLTERE VİZESİ

STARVİZE - Ankara Vize - Almanya Vizesi - Çin Vizesi - Amerika Vizesi - İngiltere Vizesi - Kanada Vizesi Dubai Vizesi için PROFESYONEL VİZE DANIŞMANI'dır.

İNGİLTERE VİZE İŞLEMLERİ

İNGİLTERE VİZE BAŞVURU EVRAKLARI

 
İngiltere Vizesi İşlemleri İçin Gerekli Evraklar
İngiltere Turistik Vize için gerekli evraklar
İngiltere vize başvurusu için evrak tarama işlemleri
İngiltere vize başvurusu için online form doldurulması
İngiltere Fuar Vizesi için gerekli evraklar
Ziyaret Amaçlı Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar
Kamu Kuruluşlarında çalışan memur ve işçilerden istenen belgeler:
Şirket Ortakları ve Özel Sektörde çalışanlardan istenen belgeler
Emeklilerden istenen belgeler
İngiltere’ye tedavi amaçlı gitmek isteyen kişilerden istenen belgeler
 
*** PROFESYONEL HİZMET İÇİN VİZE DANIŞMANIMIZI ARAYIN: ***
Tel:         0507 328 71 10 
                0312 466 00 72

Adres:    Simon Bolivar Caddesi No: 7/4 Çankaya / ANKARA

(İspanya Büyükelçilik yanı)
İngiltere vizesi başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın İngiltere Vize Merkezi’ni arayarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere gönderecektir.
 
 
 

İngiltere Vizesi

İngiltere’ye (Birleşik Krallık ülkelerine) turistik, ticari, aile birleşimi, ankara antlaşması, dil okulu, üniversite öğrenimi, lise öğrenimi amacı ile gitmek isteyenlerin İskoçya, Kuzey İrlanda, Galler ülkeleri içinde geçerli olacak olan İngiltere Vizesine başvuru yapmaları gerekmektedir.

İngiltere Vizesinin süresi yatırılacak olan harç miktarına göre farklılık göstermektedir. Standart İngiltere Vizesi 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık, 10 yıllık olarak vize başvurusu yaparken yatırılan harç miktarına göre değişmektedir.

İngiltere Vizesi Schengen ülkelerine giriş yapmanızı sağlamamaktadır, Schegnen ülkelerine giriş yapabilmeniz için gitmek istediğiniz Schengen ülkesine vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Aynı şekilde Schengen vizesi ile İngiltere’ye gidilememektedir.

İngiltere Vize süresi konusunda Schengen Vizesi gibi kısa birkaç günlük vize değil yatırdığınız harcın miktarına göre en az 6 aylık çok girişli verilmektedir.

İngiltere vize başvurusu yaparken öncelikle seyahatinizi planlamalı kalacağınız yerleri belirlemeli ve uçuş rezervasyonu yapılması gerekmektedir.

İngiltere Vize başvurusu yapmak için doldurulacak olan vize başvuru formunu Star Vize İşlem ve Başvuru Merkezi sizin adınıza doğru kategoriyi seçmekte ve doldurmaktadır.

İngiltere Vize Başvurusunda bulunmadan önce Star Vize İşlem ve Başvuru Merkezini arayarak gerekli evrak listesini öğrenmeli ve hazırlayıp Star Vize’ye göndermelisiniz.

İngiltere vizesi için gerekli evraklar listesini, İngiltere vize ücretlerini görmek için ilgili sayfaya gidebilir veya Star Vize İşlem ve Başvuru Merkezini arayabilirsiniz.

Evraklarınız Star Vize İşlem ve Başvuru Merkezine ulaştıktan sonra işlemlerinize başlanmakta ve başvuru formunuz tamamlanarak Biyometrik verilerinizin işlenmesi için randevu alınmaktadır.

İngiltere Vizesi için ücretsiz randevu ortalama 14 gün sonraya verilmekte olup ek ücret ödenerek randevu tarihi öne çekilebilmektedir.

İngiltere Vizesi başvurusu yapılırken evraklarınız Star Vize İşlem ve Başvuru Merkezi tarafından İngiltere Konsolosluk sistemine yüklenmektedir.

Star Vize İngiltere Vize Merkezi

Star Vize İngiltere Vize Merkezi; İngiltere’ye turistik, ticari, aile ziyareti, yerleşim, eğitim ya da çalışma gibi amaçlar ile seyahat edecek tüm yolcuların vize başvuru işlemlerinde profesyonel hizmet veren seyahat acentasıdır.

İngiltere vize başvurusunu Star Vize İşlem ve Başvuru Merkezi ile gerçekleştirerek sunduğumuz aşağıdaki hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz;

 • İngiltere vize kategorisi belirlenmesi,
 • İngiltere vize evraklarının hazırlığı ve hazırlanan evrakların kontrolü,
 • İngiltere vizesi uygun vize başvuru formlarının doldurulması,
 • Vize talep dilekçelerinin ingilizce hazırlanması,
 • E-Devletten gerekli evrakların çıkarılması,
 • Gerekli uçuş rezervasyonlarının düzenlenmesi
 • Kalınacak yer olmaması durumunda otel rezervasyonlarının yapılması,
 • Seyahat süresince geçerli Sağlık Sigortasının yapılması,
 • Hazırlanan evrakların Vize Başvuru Sistemine yüklenmesi,
 • İngiltere Vize Başvurusu için gerekli randevunun alınması,
 • İngiltere Vize Başvurusu randevusu esnasında yanınıza Star Vize İşlem ve Başvuru Merkezi personelinin hazır bulundurulması,
 • İşlemi Sonuçlanan Pasaportunuzun yetki verdiğiniz Star Vize İşlem ve Başvuru Merkezi personeli tarafından teslim alınması,
 • Aciliyetinizin olması durumunda pasaportunuzun Uçak veya Otobüs Kargo seçenekleri ile kargolanması, Aciliyetinizin olmaması durumunda standart kargoya verilmesi.
 • Uygun fiyatlı uçak biletleri ve kalınacak yer sağlanması için Freeworld Travel Yetkililerine otomatik yönlendirme.

Başvuru dosyanız hazırlanıp form evrak işlemleri bitirildikten sonra, İngiltere Konsolosluğu Vize Bölümü tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezinden randevunuz alınıp, randevu günü yetkilimiz refakatinde ingiltere vize başvuru işlemleriniz yapılacaktır.

Star Vize İşlem ve Başvuru Merkezi, on yılı aşkın sürenin verdiği tecrübe ve alanında profesyonel kadrosu ve danışman-tercümanları ile sizi seyahat amacınıza uygun vize başvurusuna yönlendirir, vize kategorisinin gerektirdiği vize başvuru evraklarının hazırlanmasında ve tüm vize işlem adımlarında siz değerli yolcularımıza danışmanlık hizmeti sağlar ve acenta sorumluluklarını yerine getirir.

Star Vize İşlem ve Başvuru Merkezi ile  vize başvuru süreçlerini kolayca beraber tamamlar sorunsuz olarak vizenizi alıp seyahat edebilirsiniz.

İngiltere Vizesi Türleri

Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna sahip olan ve İngiltere’ye turistik, ticari, ziyaret, çalışma, eğitim, yerleşim gibi amaçlarla seyahat etmeyi planlayan yolcularımızın, seyahat amaçlarına uygun vize prosedürlerine uyarak vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. İngiltere Vize Başvurusunun ilk adımında, doğru kategoriye vize başvuru yapıldığından emin olunması, ilgili kategoriye ait gerekli koşul ve evrakların sağlanması gerekmektedir.

İngiltere vize başvuru kategorileri; standart ziyaretçi vizeleri, eğitim vizeleri, çalışma vizeleri ve yerleşim kategorisi altında bulunan vizeler olarak sınıflandırılır. Her bir kategori, farklı  alt vize türlerine sahiptir. Ayrıca her vize türü için dikkat edilmesi gereken ayrıntılar ve hazırlanması gereken evraklar vardır. İngiltere vize başvuru ücretleri de başvuru kategorisine göre farklılık göstermektedir.

En çok başvuru yapılan İngiltere vize türlerine ve tüm bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz.

 • İngiltere standart ziyaretçi vizesi (İngiltere Turistik Vize, İngiltere Aile Ziyareti Vizesi, İngiltere Ticari Vize)
 • İngiltere Kısa Süreli Öğrenci Vizesi (6 Aydan az Öğrenim [Dil Kursu, Yaz Kursu])
 • Tier 4 İngiltere Uzun Süreli Öğrenci Vizesi
 • Tier 2 Çalışma Vizesi
 • Tier 5 Kısa Süreli Çalışma Vizesi
 • Tier 1 Vizesi (girişimci, yatırımcı ve üstün yetenekliler için)
 • İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi
 • İngiltere Yerleşim Vizesi Kategorileri
 • İngiltere Transit Vizesi
 • İngiltere Eea Family Permit Vizesi
 • İngiltere Ev Hizmetçisi Vizesi

İngiltere vizesi, vize onayı alınması en zor vize olarak bilinir. Uygun koşulların sağlanması ve doğru vize türüne eksiksiz evraklarla başvuru yapılması durumunda vize alınabilir.

İngiltere vizesi türleri hakkında daha detaylı bilgi için Star Vize İşlem ve Başvuru Merkezini arayınız. 

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere seyahatinde bulunacak yolcularımız, öncelikle Star Vize İşlem ve Başvuru Merkezini aramalı başvurulması gereken vize kategorisini yetkililerimizle belirleyerek gerekli evrakları hazırlamalıdır.

İngiltere Vize Başvurusunda bulunmak için gerekli evraklar Star Vize İşlem ve Başvuru Merkezine gönderildikten sonra yetkililerimiz ve teknik personellerimiz diğer işlemleri halletmektedir.

 • Online vize başvuru formunun doldurulması,
 • Vize ücretinin ödenmesi,
 • Vize randevusunun alınması,
 • Vize başvuru evraklarının taranarak sisteme yüklenmesi,
 • Randevu günü parmak izi beyanı, fotoğraf çekimi, evrak ve pasaport teslimi.

İngiltere vize başvuru işlemleri bu adımlardan sonra tamamlamış olacaktır. Başvuru sürecinde vize ücretleri peşin alınmakta ve vize başvurusu yapıldıktan sonra ücretlerin iadesi mümkün olmamaktadır.

İngiltere vize başvuru formu, vize kararı verilmesinde en önemli yere sahiptir. İngiltere Konsolosluğu vize bölümü, vize başvurularına karar verirken vize evrakları ve vize başvuru formunu detaylı olarak incelemektedir. Başvuru formunda hatalı bilgilerin olması, sunulan evraklarla çelişmesi ve yanlış vize türünün seçilmesi İngiltere vize reddine neden olmaktadır.

İngiltere vizesi için başvuru evraklarının seyahat amacına ve başvuru sahibinin gelir durumuna uygun olarak hazırlanmalıdır. Başvuru formu tamamlandıktan sonra vize randevusu alınabilmekte ve hazırlanan evraklar randevu gününe kadar taranarak vize başvuru sistemine yüklenmektedir.

İngiltere vize başvurusu yapacak başvuru sahipleri, Daha önce İngiltere vizesi almış olsalar dahi vize başvurusunda şahsen bulunmak zorundadır.

‘’İngiltere vizesi nasıl alınır?’’ sorusunun cevapları için sitemizi incelemeye devam ediniz.

İngiltere Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2020

İngiltere vizesi almak için gerekli evrakların özenle hazırlanması gerekmektedir. İngiltere seyahatine çıkmadan önce pasaportunuzun geçerlilik süresini kontrol etmelisiniz. Pasaportunuzun süresi İngiltere’ye  giriş yaptığınız tarihten itibaren 6 ay geçerli olmalıdır.

İngiltere vizesi başvurusunu seyahatinizin amacına uygun vize kategorisine göre yapılması gerekir. Seçilen İngiltere vizesi türü için gereken evrakları hazırlanması gerekir. Ticari, turistik, aile ziyareti gibi kısa süreli İngiltere vizesi türlerine ait gerekli evrak listesini İngiltere Star Vize İşlem ve Başvuru Merkezi sayfamızda yer alan İngiltere Vize İşlemleri başlığı altında görebilirsiniz. İngiltere Vize Başvuruları sayfamızdaki evrak listeleri İngiltere Konsolosluğu’nun vize başvurularında hazırlanmasını istediği evrakların bilgilerini içermektedir.

İngiltere Büyükelçiliği web sitesindeki online vize başvuru formu İngiltere Vizesi alabilmek için gerekli en önemli evraktır. İngiltere Vize Bavşuru Formunun doldurulması ciddiyet gerektiren önemli bir iştir. Bu form doldurulurken yapılacak en ufak bir hata ve tutarsız bilgi vize başvurunuzun reddi ile sonuçlanabilir. İngiltere vize başvurunun formunun Star Vize İşlem ve Başvuru Merkezi tarafından doldurulması vize başvurunuzun olumlu sonuçlanmasındaki en önemli etkenlerden biridir. İngiltere Vize Başvuru Formunun doldurulması ve ingiltere vize işlemlerinin hızlıca tamamlanması için bizi arayınız

İngiltere’ye aile veya arkadaş ziyareti için seyahat etmek istiyorsanız İngiltere vize başvurusu için sizi davet eden akraba veya arkadaşınızın ikamet izni veya vize taraması, sizi davet edecekleri eve ait herhangi bir fatura fotokopisi, maaş bordrosu veya banka hesap dökümlerini göndermesi ve sizin vize başvuru evraklarınıza eklemeniz büyük önem taşımaktadır. 

İngiltere Ticari Vizesi Konferans, iş toplantısı veya sektörel eğitime katılım gibi ticari amaçları kapsar. İngiltere’ye sizi davet eden kuruma ait iletişim bilgilerinin ve düzgün bir dille yazılmış davetiyenin başvuru evrakları arasında olması gerekmektedir. Kurumsal davetlerde davetiyeler yetkili kişilerin imzalarını ve görevlerini içermelidir. Davet eden yetkilinin kimlik bilgileri talep edilmemektedir alınmasına gerek yoktur. Pasaport veya kimlik fotokopisini istemek İngiltere’deki frima yetkilisi tarafından yanlış anlaşılabilir. İngiltere ticari vize başvurularında kullanılan davetiyeler orjinal olmak zorunda değildir. Davetiyeler e-mail aracılığıyla İngiltere’ye seyahat edecek vize başvuru sahibine ulaştırılabilir ve mail çıktısı ile ingiltere ticari vize başvurusu yapılabilir.

İngiltere vizesi başvurularında ingiltere vize başvuru dilekçesinin İngilizce dilinde yazılması, seyahate ait gidiş dönüş tarihlerini belirtmesi, masrafların kim tarafından karşılanacağı mutlaka belirtilmelisi gerekmektedir. İngiltere vize başvuru dilekçesinde Doğru ve eksiksiz bilgi verilmesi vize talebinizin doğru şekilde işleme alınmasını sağlar. Şirket çalışanları, firma sahipleri, şirket ortakları veya Devlet himayesinde çalışan T.C. vatandaşları çalıştıkları kurumdan, kurumun antetli kağıdına yazdıkları dilekçeyi İngiltere Konsolosluğu Vize Bölümü’ne hitaben yazılmalıdır.

İngiltere vizesi başvurusu için gereken evraklardan banka hesap dökümü ve kredi kartı ekstrelerinin son 3 ayı gösteren dökümleri sunulmaktadır. Banka hesap dökümünde yeterli bakiye bulunmaması İngiltere vizesi almayı riskli duruma sokar. En az 5000 TL bakiyeli banka hesap dökümünün ilgili Bankadan kaşeli imzalı olarak alınması gerekmektedir. İngiltere Konsolosluğu banka hesabınızdaki paranın kaynağını ve hesabın aktif olduğuna da önem vermektedir.

İngiltere kısa süreli turistik, ticari ve aile ziyareti vizeleri için gereken evraklarda ortak belgeler olmakla birlikte vize kategorisine göre değişiklik gösteren evraklar bulunmaktadır. Bu ortak evraklar arasında yolculuk sonrası 6 ay geçerli pasaport, nüfus cüzdanı fotokopisi, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, ikametgah belgesi bulunmaktadır. Diğer evraklar vize kategorisine ve başvuru sahibinin durumuna göre değişmektedir. İngiltere vizesi için gerekli evraklar 2020 yılı en güncel evrak listesini İngiltere Star Vize İşlem ve Başvuru Merkezini arayarak  talep edebilirsiniz.

İngiltere vizesi almak isteyen ancak çalışmayan kişiler, İngiltere seyahatlerinin masraflarını karşılayacak sponsor bularak sponsorlarının belgeleriyle birlikte başvuruda bulunmaları gerekmektedir. İngiltere vizesi almak isteyen kişiye sponsor olacak kişiler bunu bir sponsorluk yazısıyla bildirmeli, vize başvuru dilekçesinde seyahat masraflarının kim tarafından karşılanacağı belirtilmelidir. Sponsorun finansal durumu hakkında bilgi veren  maaş bordrosu, banka hesap dökümleri, tapu, araç ruhsatı ve benzer mali evrakların fotokopileri başvuru için hazırlanmalıdır. İstisnai durumlar haricinde birinci dereceden yakınların (baba, anne, kardeş) sponsorluğu kabul edilmektedir.

İngiltere Vize Başvurusu 2020

İngiltere’ye gitmek isteyen başvuru sahiplerinin öncelikle İngiltere Konsolosluğu vize bölümüne sunulmak üzere İngiltere vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. İngiltere Konsolosluğu vize başvurularını elçilik ve konsolosluklarda kabul etmemekte, başvuru dosyalarını ve biyometrik veri beyanlarını yetkilendirdiği vize başvuru merkezleri aracılığı ile kabul etmektedir. Başvuru sahipleri vize başvuru işlemlerini Konsolosluk ile doğrudan yapamamaktadır.

İngiltere vizesi onayı için, İngiltere vize türünün gerektirdiği evrakların hazırlanması ve sonrasında elektronik başvuru formu doldurulması ve vize harcının ödemesi yapılarak randevu alınması gerekir. Vize harç ödemesi başvuru yapılan vizenin süresi, başvuru türü ve randevu alınan merkeze göre değişiklik göstermektedir. İngiltere Randevu alma ve vize harcı ödeme işlemi tamamlandıktan sonra, gerekli vize evraklarının taranarak Tls başvuru sistemine yüklenmesi gerekmektedir. Evrak yükleme işlemi randevu saatine kadar yapılmalı, randevu zamanı başvuru sahibi ingiltere vize başvuru merkezinde şahsen gelmeli ve ingiltere vizesi için parmak izi vermelidir.

İngiltere vize merkezlerinden randevusu alabileceğiniz İngiltere vize başvuru merkezi bulunan iller; Adana, Ankara, Antalya, İstanbul, İzmir, Gaziantep ve Bursa’dır. Başvuru sistemi üzerinden randevunuzu hangi şehirden aldıysanız, randevuya sadece seçmiş olduğunuz İngiltere vize başvuru merkezinden katılabilirsiniz. Randevu ili seçimi ve randevu onayı sonrası İngiltere Vize Başvuru Merkezi yerini değiştirmek isterseniz doldurduğunuz vize başvuru formunu iptal etmeli ücret iadesi istemeli vize başvuru formunu tekrar doldurmanız ve yeni bir ödeme yapmanız gerekecektir.

İngiltere vize randevusu sonrası ”İngiltere vize işlem sonuçlanma süresi 5-15 iş günüdür.” Ek hızlandırma ücreti ödemeniz durumunda yetkili vize başvuru merkezi tarafından sunulan ek hizmetler ile vizenizin çıkış süresi hızlandırılabilir. İngiltere Vize Başvuru Merkezi, İngiltere Vize başvurunuzun İngiltere Konsolosluğu’na ulaştırılması ve biyometrik verilerin alınması ile görevlendirilmiş kurumdur. Başvurunun olumlu veya olumsuz sonuçlandırılması İngiltere Konsolosluğu Vize Departmanının yetkisindedir.

İngiltere vize başvurusu 2020 yılı prosedürleri, İngiltere vize işlem aşamaları, İngiltere vizesi almak için gerekli evraklar, İngiltere vize kategorileri ve İngiltere vize ücretleri için web sitemizi ziyaret edebilir, detaylı bilgi almak için arayabilirsiniz.

Star Vize İşlem ve Başvuru Merkezi aracılığı ile başvuru yaparak tecrubelerimizden yararlanabilir İngiltere Vizesi için zamandan ve nakitten tasarruf ederek vize alma şansınızı yükseltebilirsiniz.

İngiltere Vize Başvuru Formu 2020

İngiltere Vizesi başvurularındaki tüm kategorilerinde İngiltere Online Vize Başvuru Formunun doldurulması zorunludur ve İngiltere Online vize başvuru formu doldurulmadan İngiltere Vize İşlemlerinin başlanması mümkün değildir. İngiltere Vize Başvurusunun onaylanmasında doldurulan formun doğru ve tutarlı bilgiler içermesi ve formu inceleyen vize memurunun anlayabilmesi ile mümkündür.

İngiltere vize başvuru formu online olarak İngiltere Hükümetinin resmi web sitesi üzerinden İngilizce olarak doldurulur. Gözlemlerimiz sonucu İngiltere Vize retlerinin büyük bir kısmı formun yanlış doldurulması, formda yazılan cümlelerin konsolosluk görevlileri tarafından anlaşılamaması, İngiltere Vize Başvuru Formuna yazılan bilgi ve ekonomik detayların sunduğunuz evraklarla bağdaşmaması sonucu oluşmaktadır.

Star Vize İşlem ve Başvuru Merkezinden danışmanlık hizmeti alarak İngiltere Vize Başvuru Formunuzu düzgün bir şekilde doldurtmanız ve doldurulan formu yetkililerimizin sizden talep edeceği belgelerle desteklemeniz vize alma ihtimalini artıracak İngiltere Vizenizin onaylanmama ihtimalini azaltacaktır.

İngiltere vize başvuru formu 2020 yılında da güncellenmiş olup vize başvuru adımları ve ek hizmetler sayfaları yenilenmiştir. Yenilenen sistemin İngiltere Vize Başvuruları konusundaki kategorilendirme ve ek hizmetler büyük kolaylıklar sağlamakta ve yolcularımızın İngiltere’ye seyahat etmeleri kolaylaşmaktadır.

İngiltere Vize Randevusu 2020

İngiltere Vizesi randevu alınmadan yapılamamaktadır. İngiltere vize randevusu call center veya İngiltere vize başvuru formundan farklı bir sistem üzerinden alınamamaktadır.

İngiltere vize randevusu, İngiltere Hükümetinin resmi web sitesinden İngiltere Vize Başvuru Formunun doldurulması ve daha sonrasında İngiltere Vize Harç Ücretinin ödenmesi sonrasında mümkündür. İngiltere vize başvuru formu dolmadan ve vize harç ücreti yatırılmadan İngiltere Vize Randevusunun alınması mümkün değildir.

İngiltere vize randevusu İngiltere Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen İngiltere Vize Başvuru Merkezleri aracılığı ile gerçekleştirilir. İngiltere Vize Başvuru Merkezi; biyometrik verilerin işlenmesi, pasaport ve evrak teslimi için görevlendirilmiştir. İngiltere vize başvuru merkezlerinden randevu alabileceğiniz başvuru merkezi bulunan iller; İstanbul, Ankara, Adana, İzmir, Bursa, Gaziantep ve Antalya’dır. Randevu başvuru sahibinin istediği şehirlerin birinden, ikamet şartı ya da bölge ayrımı yapılmadan kabul edilmektedir.

İngiltere vizesi için parmak izi ve fotoğraf kaydınızın alındığı vize başvuru merkezlerine, vize başvuru sahibinin şahsen gelmesi zorunludur. İngiltere vize randevusuna sizin adınıza bir yakınınız veya vekil tayin ettiğiniz herhangi biri giremez, 18 yaşından küçük çocukların velileri ile şahsen gelmeleri zorunludur. Vize işlemi sonuçlanan pasaportunuzu vekaletname ve kimlik fotokopiniz ile yetki verdiğiniz biri teslim alabilir. Biyometrik veri işlem kaydı parmak izi alma ve biyometrik fotoğraf çekimi işlemlerini içerir. İngiltere vize başvurularında daha önceden başka bir ülke için biyometrik kaydın yapılmış olması veya daha önce İngiltere vizesi almış olmanız size herhangi bir muafiyet sağlamamaktadır. Tüm başvurularda şahsen ingiltere vize başvuru merkezine gelerek biyometrik verilerinizin işlenmesi zorunludur.

İngiltere vize randevularının alınış tarihleri başvuru merkezlerinin müsaitlik durumuna göre değişmektedir. Genellikle sistem 10 iş günü içinde randevu vermektedir. Standart İngiltere vize randevuları dışında, ek ödeme yapılarak faydalanabileceğiniz ek randevu hizmetleri bulunmaktadır. Ek ödeme yapmanız durumunda randevunuzu daha erken bir zamana alabilir, dilerseniz mesai saatlerinden önce randevunuza katılabilir veya öncelikli randevu ile beraber işlemlerinizi daha konforlu ortamlarda gerçekleştirebilirsiniz.

İngiltere vize randevunuza katılamayacak olmanız, randevunuzu kaçırmanız ya da başvurunuzu iptal etmeniz durumunda randevu tarihinizi erteleyebilir veya parmak izi vermemiş olmak koşulu ile başvurunuzu tamamen iptal ederek vize harcınızın iadesini isteyebilirsiniz.

İngiltere vize randevusu 2020 yılında yeni bir sistemle alınmaya başlanmış olup İngiltere Vize Randevuları uygulamaları hakkında daha detaylı bilgi için web sitemizi inceleyebilir, bizi arayabilirsiniz.

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere vizesi normal prosedürde genellikle 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. İngiltere vizesinin hızlı çıkması için priority servis hizmeti satın alınarak bu süre 5 iş gününe indirilebilir, Super Priority servis satın alınarak vizenin sonuçlanması 1  iş gününe indirilebilir. Super Priority servise sadece Salı günleri başvurulabilmektedir.

Ek hizmet satın alacaksanız İngiltere Vizesine başvuru işlemi tamamlanmadan önce ödeme yapmanız gerekmektedir. İngiltere Vize başvurusu yapıldıktan sonra herhangi bir ödeme yapılamamakta sürece müdahele edilememektedir.

Seyahat planlarınızı vizenin çıkış gününe göre yapmanız size maddi açıdan kolaylık sağlamakta olup en az 2 ay önce İngiltere Vize Başvurusu yapmanızı tavsiye etmekteyiz.

Vize reddi durumunda vize harcı ve ek hizmet ücret iadeleri yapılmamaktadır.

Vize başvuru süreciniz için Star Vize İşlem ve Başvuru Merkezi iletişime geçebilirsiniz. Seyahat amacınız ve İngiltere’ye gidiş tarihinize göre ‘’İngiltere vizesi kaç günde çıkar?’’ ve ‘’İngiltere vizesine ne zaman başvurmalıyım?’’ gibi sorularınız cevaplanacak, İngiltere vize başvuru randevunuz seyahat tarihinize ve sizin müsaitlik durumunuza uygun olarak alınacaktır. Ayrıca ihtiyaçlarınıza göre sizin için alınabilecek  ek hizmetler konusunda bilgi verilecektir.

İngiltere Vize Ücreti 2020

İngiltere vize başvurusu yapacak yolcularımızın, Seyahat amaçlarına uygun İngiltere vize ücreti ödemeleri yapmaları gerekmektedir. İngiltere vize ücreti ödemeleri ingiltere vize başvuru formunun doldurulmasından sonra ödenmesi gerekmektedir.

İngiltere vizesi başvuru ücretleri başvurulan vize türüne ve vize geçerlilik süresine göre değişmektedir. Standart ziyaretçi vizesi kategorileri (turistik, ticari, fuar,konferans, aile ziyareti) için 6 ay, 2 yıl, 5 yıl ve 10 yıllık başvuru seçenekleri vardır. Başvuru sahibi seçtiği vize süresine göre ücret ödemesi yapacaktır.

İngiltere standart ziyaretçi vizesine başvuru yapacak kişiler;

 • 6 aylık vize için 130 Usd,
 • 2 yıllık vize için 495 Usd,
 • 5 yıllık vize için 896 Usd,
 • 10 yıllık vize için ise 1124 Usd ödeyeceklerdir.

Bu ücretler başvurulan zamana göre farklılık gösterebilir.

Konsoslosluk ücretine ek olarak ödemeniz gereken danışmanlik ücretleri için Star Vize İşlem ve Başvuru Merkezi ile iletişime geçiniz

Başvuru yapılan İngiltere vize kategorisi ve vize bitiş süresine bağlı olarak ödenen vize harcı ücretine ek olarak, İngiltere Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen vize başvuru merkezlerine de ücret ödemesi yapmanız gerekebilir. İngiltere Vize Başvuru Merkezi işlemlerinizi daha hızlı, daha kısa sürede veya daha konforlu bir şekilde yapabilmeniz için ek hizmetler sunar. Bu ek hizmetlerden isteğe bağlı olarak ek ücret ödeyerek alabilirsiniz. Ayrıca başvurunuzu yapacağınız başvuru iline göre vize ücretleri ve faydalanabileceğiniz ek hizmetler değişiklik gösterebilir. Mobil Vize Başvuru Merkezleri ek ücret talep edebilir.

İngiltere vize ücret ödemeleri internet üzerinden kredi kartı ile ya da banka kartı ile yapılabilmektedir. Vize başvurunuzun reddedilmesi durumunda ücret iadesi yapılmamaktadır. Başvuru formunu doldurarak vize ücretini ödemeniz sonrası, başvurudan vazgeçmeniz durumunda ise parmak izi vermemiş olmak koşulu ile başvurunuzu iptal edebilir ödediğiniz İngiltere Vizesi Harç Ücretini iade alabilirsiniz.

İngiltere vize ücreti 2020 yılına ait detaylı bilgi için web sitemiz İngiltere vize ücretleri bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

Ekspres İngiltere vizesi

İngiltere’ye acil gidilmesi gereken durumlarda Ekspres ve Süper Ekspres Vize seçeneklerinden biri için başvuru yapılabilir. Aldığınız ek hizmete bağlı olarak ekspres başvuru seçenekleri ile vize sonuçlanma süresi 5 iş günü ya da 24 saate düşürülebilir. Ancak Ekspres İngiltere vizesinin çıkışına dair  süreler randevuya katılıp İngiltere Vize Başvuru İşlemlerini tamamladığınızda başlar.

Ekspres İngiltere vizesi ile ilgili bilgi almak ve başvuru yapmak için Star Vize Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. İngiltere vizesi için gereken evrak listesi adresinize e-posta yoluyla gönderilecek, ekspres vize seçenekleri ve ücretleri hakkında detaylı bilgi verilecektir.

İngiltere Vize Reddi

İngiltere Vize Başvuru Merkezine gelerek İngiltere vize başvurusunda bulunmuş fakat seyahat amacı inandırıcı bulunmayan, yeterli maddi kaynağı olmayan, seyahat gerekçesine dair gerekli vize koşullarını sağlamayan ya da hatalı başvuru yapan kişiler İngiltere vize reddi almaktadır. Vize ret gerekçeleri başvuru sahibine özel detaylı vize ret mektubu ile açıklanmaktadır.

Ret oranlarının ne yazık ki oldukça yüksek olduğu İngiltere vizesi başvurularında en önemli ret nedenleri;

 • Başvuru formu dolumu esnasında seyahat amacına uygun olmayan kategori seçimi,
 • Başvuru formuna kasıtlı olarak ya da farkında olmadan hatalı bilgi girişi,
 • Seyahat amacının ikna edici bulunmaması,
 • Başvuru sahibinin yaşamakta olduğu ülkedeki bağlarının yeterince güçlü olmaması ve kişiyi ülkesine bağlayıcı geçerli koşulların sunulamaması,
 • Başvuru sahibinin finansal durumunun yeterli olmaması,
 • Başvuruda beyan edilen gelir kaynakları ya da birikimlerin başvuru esnasında sunulan evraklarla çelişiyor olması ve gelir kaynaklarına dair resmi açıklamaların olmaması,
 • Başvuru sahibinin seyahat geçmişinin olmaması,
 • Başvuru sahibinin daha önce aldığı vize reddini saklaması

İngiltere vize ret nedenlerini en aza indirmek için başvurunun tüm aşamalarının titizlikle tamamlanması gerekmektedir. Doğru başvuru dosyasının hazırlanması ve seyahat nedeninin doğru anlatılması durumunda vize onayı alınması kolaylaşacaktır.

Ret nedenlerinin kasıtlı olarak yalan bilgi beyanı ya da sahte evrak sunumu gibi nedenlere dayanması durumunda Konsolosluk 10 yıllık vize başvuru yasağı vermektedir.  İngiltere vize reddi sonrası başvuru sahibi ret gerekçelerini düzelterek veya ret gerekçelerine dair evraklarla belgelenmiş açıklamalar ve dilekçeler yazarak yeni vize başvurusunda bulunabilir. Vize başvuru yasağı almadığınız sürece istediğiniz kadar İngiltere Vizesine başvurabilirsiniz.

İngiltere Vize İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

İngiltere vize başvurusunda bulunacak yolcularımızın, vize almalarını sağlayacak gerekli koşullara sahip olmaları tek başına yeterli olmayacaktır. Vize başvuru sürecinin doğru tamamlanması ve İngiltere Vize Prosedürlerine uygun evraklar dikkate alınarak tamamlanması gerekmektedir.

 • İngiltere vize işlemleri için dikkat edilmesi gereken en önemli koşul seyahat amacının belirlenmesi ve bu nedene uygun seyahat koşulların araştırılmasıdır. Başvuru yapacağınız kategoriye ait gerekli evraklar ile sahip olduğunuz koşulların birbirleri ile uyum sağlaması durumunda İngiltere vize başvurusu yapmanız tavsiye edilir.
 • Vize başvurunuzu yapmadan önce Star Vize İşlem ve Başvuru Merkezinden gerekli vize evraklarının listesine ulaşılmalıdır. Başvuru için hazırlayacağınız evraklar vize başvurunuzun gerektirdiği evraklar olmalıdır ve güncel durumunuzu, seyahat amacınızı, finansal durumunuzu göstermelidir. Eksik veya hatalı evrak sunumu ve evrakların başvuru esnasındaki beyanlarınızı desteklememesi İngiltere vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olacaktır.
 • İngiltere vize başvurusu için evraklar taranarak İngiltere Konsolosluğu Sistemine gönderilmektedir. Evrak tarama ve yükleme işlemi başvuru sahibi tarafından ya da randevu günü yetkili İngiltere vize başvuru merkezi tarafından yapılabilmektedir. Başvuru merkezi tarama işlemi için vize ücretine ek olarak 210 TL ücret talep etmektedir. İngiltere vize sürecinde evraklarınızı kendiniz sisteme yükleyecekseniz randevu alımı esnasında ‘’self service’’ randevu takvimi üzerinden seçim yapabilirsiniz. Evrak tarama işlemi için başvuru merkezi görevlilerinden destek almak istemeniz durumunda ise ‘’assisted service’’ randevu takvimi seçilerek yapılmalıdır.
 • İngiltere vizesi başvurusu sürecinde vize başvurunuzun değerlendirilmesi başvuru formunda verdiğiniz kişisel beyanlar dikkate alınarak yapılacaktır. Başvuru formu doldurulurken seyahat nedenine göre doğru kategori seçilmeli, kişisel bilgiler hatasız ve eksiksiz girilmeli, özellikle seyahat masrafları ve başvuru sahibinin ya da sponsorunun gelir durumlarına ilişkin sorular hatasız cevaplanmalıdır.
 • İlk defa İngiltere vizesi alıyorsanız, ilk vize talebinizi 6 ay olarak yapmanız tavsiye edilmektedir fakat geçerli seyahat nedeniniz güçlü ise ve güçlü seyahat geçmişiniz varsa (USA,Schengen,Kanada Vizeleriniz varsa) ilk vize başvurunuzda 2 yıl, 5 yıl ya da 10 yıllık vizeleri de talep edebilirsiniz.
 • Schengen vizesi ile İngiltere’ye seyahat edilememektedir ve Schengen vizesi için verilen parmak izi İngiltere için geçerli olmayacaktır. İngiltere vizesi alacak başvuru sahipleri her yeni başvuru için vize başvuru merkezinden randevu almalı ve şahsen vize başvuru merkezine gelerek parmak izi vermelidir.
 • İngiltere vize işlem süresini hızlandıran, pasaportsuz başvuru yapılmasını sağlayan, erken saatte ya da dilediğiniz zaman randevuya katılmanızı ve randevu esnasında özel temsilci eşliğinde sıra beklemeden işlemlerinizin tamamlanmasını sağlayan hizmetler vardır. Bu hizmetler için İngiltere vize ücretine ek hizmet ödemesi talep edilecektir. Hizmetleri kullanmanız vize sonucuna etki etmemekte olup ek ücretlerin iadesi olmamaktadır.

İngiltere vize işlemlerinde dikkat edilmesi gerekenler vize başvuru türüne ve çalışma şartlarınıza göre değişmektedir. Bu nedenle sizin durumunuza  göre özel evraklar hazırlamanız gerekebilir. Ayrıntılı bilgi için İngiltere Star Vize İşlem ve Başvuru Merkezi  ile iletişime geçebilirsiniz.