Simon Bolivar Cad. 7/4 Çankaya/ANKARA
+905073287110
info@starvize.com

Dubai Vize Reddi

STARVİZE - Ankara Vize - Almanya Vizesi - Çin Vizesi - Amerika Vizesi - İngiltere Vizesi - Kanada Vizesi Dubai Vizesi için PROFESYONEL VİZE DANIŞMANI'dır.

dubai vize reddi

Dubai Vize Reddi

Dubai Vizesinden Ret mi aldınız? Düzeltmek için hemen arayın

Dubai Vize Reddi

Dubai vizesi online başvuru yapılarak alınan bir elektronik (e-vize) vizedir.

Dubai Göç İdaresinin istediği evraklar, vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Vize türü tespit edildikten sonra gerekli evraklar (pasaport ve fotoğraf) tarayıcı ile taranmalı ve Star Vize İşlem ve Başvuru Merkezine mail atılmalıdır

Dubai Vize Reddi Nedenleri

Dubai vizesinin, E-Vize kağıdındaki vize süresine dikkat edilmelidir. Vize süresini aşan kişiler hakkında cezai işlem uygulanmakla beraber Dubai’den çıkış yapılırken fazla kalınan süre kadar para cezası kesilmekte yakalandığı zamanda sınır dışı edilmektedir. Kalış süresini aşan kişiler Dubai Göçmenlik İdaresine kaçak olarak ihbar edilir ve bundan soraki Dubai vize başvuruları ret ile sonuçlanabilmektedir.

Dubai vize başvurusunda bulunan kişi eğer başka bir ülkeden ret almış ise veya herhangi bir sabıkası varsa durumu göz önünde bulundurulur ve vize alması zorlaşmaktadır.

Ayrıca son zamanlarda Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti OHAL ve Mahkeme kararları kapsamında çoğu suç işleyen vatandaşlara yurt dışı çıkış yasağı koymakta ve bu kişilerde yasakları kalkmadan vize alamamaktadırlar.

 

Dubai’den Vize Reddi Aldım. Tekrar Başvuru Yapabilir Miyim?

Dubai vize başvurusunda bulunan Türk vatandaşları ve Türkiye’de oturumu olan yabancı pasaport sahibi kişiler başvurularını yetkili başvuru merkezleri aracılığıyla istedikleri kadar yapabilirler. Dubai vize reddi almamak için dikkat edilmesi gereken ve yapılmaması gerekenler vardır.

  1. Daha önceki Dubai seyahatinde ülkede kalış süresini aşan kişileri Dubai Göçmenlik İdaresi rapor eder ve bir sonraki vize başvuruların ret alma olasılığı yükselir.
  2. Gidecek kişinin Dubai’de geçerli oturumu varsa Dubai vize başvurusu yapıldığında Dubai Göçmenlik İdaresi başvuru sahibinin oturumunu sistemde gördüğü için vize başvurusu otamatik olarak reddedilir.
  3. Gidecek kişinin geçerli bir Dubai vizesi varken yeni bir vize başvurusu yapılması durumunda vize başvurusu ret olur.
  4. Dubai vize başvurusu yaptıktan sonra işlemde olan vize başvurunuz üzerine tekrar vize başvurusu yaparsanız her iki vizeniz de reddedilir.
  5. Daha önceki Dubai turistik seyahatinizde Dubai Göçmenlik İdaresi vize çıkışınızı sistemde görmediği zaman da vize başvurunuz reddedilir.
  6. Yeşil Pasaporta vize alınmasına gerek yoktur çift pasaportu olan müşterilerimiz yeşil pasaportları ile vizesiz gidebilirler.

Dubai Vizesinden ret almanız durumunda itiraz etme hakkınız bulunmamaktadır, Düzeltmek için yeni bir başvuru yapmanız gerekmektedir.

Doğru bir şekilde başvuru yapmak için Star Vize İşlem ve Başvuru Merkezinin Profesyonel Kadrosundan yardım alarak vize başvurunuzu doğru bir şekilde gerçekleştirebilir, daha önce aldığınız reddi düzeltme ihtimalini artırabilirsiniz.