Simon Bolivar Cad. 7/4 Çankaya/ANKARA
+905073287110
info@starvize.com

Dubai Expo2020

STARVİZE - Ankara Vize - Almanya Vizesi - Çin Vizesi - Amerika Vizesi - İngiltere Vizesi - Kanada Vizesi Dubai Vizesi için PROFESYONEL VİZE DANIŞMANI'dır.

 

Dubai Expo 2020

“World Expo” sergi kelimesinden gelmektedir. Dünya Sergisi ya da fuarı olarak bilinmektedir.

Her beş yılda bir World Expo düzenlenir. Expo’lar en az 3 en fazla ise 6 ay devam etmektedir. Ürün tanıtımından ziyade dünyanın geleceği, global sorunlarla ilgili fikirler, teknolojik gelişmeler sergilenmektedir. Expoların kültürel ve eğitsel amaçları vardır. İlk World Expo 1851 yılında Londra’da düzenlenmiş ve dünyaca ünlü Crystal Palace inşa edilmiştir. Paris’te düzenlenen 1889 Expo için ise Eyfel Kulesi inşa edilmiş ve hala Paris’e getiri sağlayan ve sağlamlığı ile ziyaretçi akınına uğrayan bir yapı olmuştur.

Expo ev sahipleri BIE üyesi olmak zorundadır. BIE Uluslararası Sergiler Bürosu’nun kısaltmasıdır. Ülkemiz 2004 yılında BIE üyesi olmuştur.

2020 Expo Nerede?

2020 Expo Dubai’de düzenlecek olup; Dubai Expo 2020’yi ülke dışından 25 milyon kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. World Expo ilk kez bir Orta Doğu ülkesinden düzenlenecek olması açısından ayrı bir önem taşımaktadır. Dünya’nın yükselen değeri Dubai, Expo 2020 ile kendisini Dünya’ya yeniden göstermiş olacaktır. Dubai Expo 190 ülkeden katılımcıyı bir araya getirecek olması ile kültürel bir etkileşimi gerçekleştirecektir. 2020 Expo için 2 km2 lik kapalı bir alanla birlikte toplamda 4,38km2lik bir alan yapılmıştır. 

Dubai Expo’nun teması “Connecting Minds, Creating the Future” yani fikirleri buluşturmak, geleceği tasarlamak olarak belirlenmiştir. Expo 2020 Dubai’nin master planının tasarımcısı ünlü HOK firması tarafından gerçekleştirilmiştir. Büyük pavyonları birbirine bağlayan ana merkez “Al Wasl” adını almıştır. “Al Wasl” Dubai’nin Arapça eski ismi olup “bağlantı” anlamını taşımaktadır.

Sürdürülebilir enerji ile yapının çevresine yerleştirilen fotovoltaik paneller sayesinden gereken enerjinin yarısı karşılanacak şekilde dizayn edilmiştir. Panellerin peyzaj düzenlemesi ile ziyaretçiler gölgede kalacaktır.
Expo 2020, dünyaca ünlü tasarımcılar ve mimarlar tarafından yıllar sonra bile faydalanılacak ve beğenilecek şekilde tasarlanmaktadır.

Expo 2020 Dubai resmi sitesine https://www.expo2020dubai.com/ sayfasından ulaşabilirsiniz.

2020 Expo Dubai Vize Başvurusu

Vize Merkezi’nden Birleşik Arap Emirlikleri’nin en görkemli emirliği olan Dubai’ye Expo Fuarına ziyaret için alacağınız vizeler Emirates Group iştirakı Dnata Group güvencesi ile en hızlı şekilde gerçekleştirilmektedir. 
Sizler de Dubai 2020 Expo’da yerinizi almak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey sitemiz üzerinden online olarak ya da 0212 970 05 10 numarasını arayarak vize başvurunuzu başlatmak olacaktır.

Vize başvurunuzu gerçekleştirmek için Dubai Vize Başvurusu sayfamıza tıklayabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir